All Scores Overall class Female class Team Results Pilots gbr rus ltu

2019 Lithuanian Open Paragliding Accuracy Championship
2019 PGA North-Eastern Europe Cup “Brilliant foot” 1st Stage
Paragliding Accuracy European Cup 2019 (Trakai) 1 Stage
(FAI 2)

2019-02-15 - 2019-02-17, Trakai, Lithuania


No. Pilot Nation Gender Team Glider Sponsor
2 Bartosz Ostalowski POL Male Poland BGD Adam
3 Oleg Rovba EST Male Champions Advance Alpha 5
4 Yauhen Leukavets BLR Male Polesski Desant Davinchi Rythm
5 Tatiana Stepanishina RUS Female Невская Синь ParaAvis Jazz
6 Slobodan Maletic SRB Male Skywalk Mescal 4 Air Vuisa
7 Artem Lozovoy RUS Male Невская Синь Niviuk Artik 4
8 Olga Zalane LAT Female Z-Pilots 2 BGD Epic
9 Sergei Usanov Jr EST Male CZEST Advance Alpha 5
10 Dainius Jasiunas LTU Male Panevėžio Parasparniai Niviuk Artik
11 Aliaksei Vikhor BLR Male Polesski Desant Advance Alpha 4 JSC Mozyr Oil Refinery
12 Milos Timotic SRB Male Icaro Instinct TE Vazduhoplovni Savez Beograda
13 Vlastimil Kricnar CZE Male CZEST Axis Compact LAA ČR, Axis, Fly Skin, Karpo Fly, PG Hnizdo
14 Dzmitry Hlukhatarenka BLR Male Icaro Cyber
15 Aleksei Dorrer RUS Male SPB tochka RUS BGD Adam
16 Denis Bogdanov RUS Male Kaliningrad Sea Eagle Eye
17 Raitis Zvejnieks LAT Male Z-Pilots 2 Advance Epsilon 8
18 Dmitry Khairullin RUS Male SPB tochka RUS Team 5 Green B
19 Umut Akcil TUR Male North-Cyprus BGD Adam Casa
20 Pawel Grzybowski POL Male Poland AirDesign Eazy 2 parastyle.pl, AirDesign Poland
21 Janis Zarzeckis LAT Male Adrenalins.lv Nova Mentor 4
22 Aleksei Rudakov RUS Male Kaliningrad Independence Zippy PT
23 Natalia Chernikova RUS Female Невская Синь Team 5 Green
24 Jevgeni Jartsev EST Male CZEST Advance Alpha 5
25 Alexey Voznesenskiy RUS Male RedHats U-Turn Evolution
26 Slawomir Kucharski POL Male Poland Gin Bolero 4
27 Greta Boliaku LTU Female Champions AirDesign Vita
28 Aart de Harder NED Male Three Little Birds BGD Adam
29 Jovan Novak SRB Male Skywalk Mescal 4 Air Vuisa
30 Jurijus Jakovlevas LTU Male Champions BGD Adam LSPSF
31 Edgars Jasmans [FAI] LAT Male Adrenalins.lv Advance Epsilon 8
32 Edijs Gaspuitis LAT Male Z-Pilots BGD Adam
33 Dmitry Naumenko RUS Male Kaliningrad U-Turn Emotion
34 Laura Vaivode LAT Female Z-Pilots 2 Advance Epsilon 8
35 Murat Mendeli TUR Male North-Cyprus BGD Adam Casa
36 Gabriela Takacs ROU Female Sky Free Skywalk Mescal 2 Sky Free
37 Vladimir Mezheynikov BLR Male Polesski Desant Nova Mentor 4
38 Hakan Ergençoğlu TUR Male North-Cyprus BGD Adam Casa
39 Robertas Kubilius [FAI] LTU Male Panevėžio Parasparniai Ozone Buzz 4
40 Jolanta Romanenko LTU Female Champions BGD Adam
41 Boguslaw Pelczar POL Male Poland Dudek Nemo 4
42 Andrew Webster GBR Male UP-GreenDragons UP Ascent 4 UP
43 Anton Zotov RUS Male Kaliningrad U-Turn Obsession 2
44 Maxim Kibalka [FAI] RUS Male Kaliningrad Gin Bolero 3
45 Cemal Direkci TUR Male North-Cyprus BGD Adam Hakan Djuma & Casa
46 Ivan Zvezdin RUS Male SPB tochka RUS Advance Alpha 4
48 Deividas Jasiunas LTU Male Panevėžio Parasparniai Gradient Bright
49 William Lawrence GBR Male UP-GreenDragons UP Ascent 4 UP/GD
50 Vilnis Gailums LAT Male Z-Pilots 2 Nova Factor 2
51 Karina Zarzecka LAT Female Adrenalins.lv Nova Ion 5 Light
52 Sergei Usanov Sr EST Male CZEST Nova Prion 4
53 Andy Shaw GBR Male UP-GreenDragons UP Ascent 4 UP-GreenDragons
54 Tomas Svoboda CZE Male Sky Paragliders Atis
55 Sergei Suhoruchenko RUS Male RedHats Team 5 Green
56 Marketa Tomaskova CZE Female BGD Adam
57 Vitalijus Kovaliovas [FAI] LTU Male Nova Rookie
58 Nikolay Klimenko RUS Male Невская Синь BGD Base
59 Krisjanis Sietins LAT Male Z-Pilots AirDesign Eazy
60 Yauheni Vikhor BLR Male Polesski Desant Advance Alpha 5 JSC Mozyr Oil Refinery
61 Joanne van den Berg NED Female Three Little Birds AirDesign Rise 3
63 Robertas Preidys [FAI] LTU Male U-Turn Black Light
64 Kamil Konečný CZE Male CZEST Sky Paragliders Aya M LAA ČR, PG Hnizdo
65 Aleksandr Nosal RUS Male RedHats Gin Bolero 6
66 Martins Strazdins LAT Male Z-Pilots BGD Base
67 John van der Reijden NED Male Three Little Birds Pro-Design Cuga
68 Charles Grantham GBR Male UP-GreenDragons UP Ascent 4
69 Pedro Tirado USA Male Sky Free BGD Adam Self
70 Ihar Ukolau BLR Male Niviuk Artik XP
71 Mirza Daniel Mihael [FAI] ROU Male Sky Free Swing Arcus 7 Sky Free
72 Konstantin Pavlushko RUS Male RedHats Skywalk Mescal 2
73 Stanislau Dashko BLR Male Polesski Desant AirDesign Eazy
74 Dainius Liegus LTU Male Champions Flow Paragliders Ace LSK
75 Ailyn Gonzalez COL Female Sky Free BGD Adam
76 Andris Kuzmans LAT Male Z-Pilots BGD Adam
77 Rafal Szczerba POL Male Poland Gin Bolero 4
78 Kamil Dziarek POL Male Sky Free BGD Base Aeroklub Szcecinski
79 Grazvydas Kazlauskas [FAI] LTU Male U-Turn Infinity 4
80 Aleksej Bespalenko [FAI] LTU Male Panevėžio Parasparniai Advance Sigma 10
82 Zilvinas Kavoliunas [FAI] LTU Male Panevėžio Parasparniai U-Turn Airwolf


pg-accuracy.com © 2019